Seriál UJF časť 5. - Vertex Joomla Framework

V rámci ďalšej časti predstavovania unikátnych Joomla Frameworkov Vám dnes chcem ukázať S5 Vertex Framework. Tento framework predstavuje sadu funkcií, ktoré vytvárajú logické jadro a štruktúru šablóny. Účelom S5 Vertex Framework je zjednotiť rozvrhnutie, dizajn a funkcie, ktoré náš nový dodávateľ, dizajnérske štúdio Shape5 budovalo celé roky pre vytvorenie flexibilných, profesionálnych a výkonných Joomla šablón.

Medzi niektoré primárne vlastnosti S5 Vertex technológie jednoznačne patrí: Fixná alebo voľná schéma, vlastné stránky, či vertikálny a horizontálny formát. V priemere okolo 80 rozmiestnení modulov Vám dáva takmer neobmedzené množstvo schém, vrátane 5 predpripravených vertikálnych, S5 Flex Menu, podpora mobilných stránok , integrovaný multibox a popisy, nadizajnovanie komponentov tretín strán, integrácia Google fontov, SEF optimalizované rozloženie, podpora pravostranných jazykov a ešte oveľa viac. Možnosti S5 Vertex Framework sú v podstate nekonečné.

FLEX MENU:
S5 Flex menu systém je veľmi účinné a pôsobivé rozšírenie, ktoré poskytuje funkcionalitu ďaleko nad rámec toho, čo môže poskytnúť štandardný Joomla menu system.

MOŽNOSTI USPORIADANIA:
Pretože tu existuje množstvo prístupných pozícií pre moduly v rôznych oblastiach, počet možných usporiadaní stránky je obrovský a takmer bez obmedzení. V každom dizajne je obsiahnutých v priemere okolo 90 modulových pozícií.

PODPORA MOBILNÝCH ZARIADENÍ:
Podporuje taktiež množstvo obľúbených mobilných zariadení ako iPhone, Blackberry, Windows Mobile a rôzne iné.

GOOGLE FONTY:
Chceli by ste pre Vášu stránku vlastné písmo? Žiadny problém, Vertex prichádza s novinkou Google Fonts API, čo Vám umožní vyberať pre Vašu stránku z veľkého množstva Google fontov. V administračnej zóne si taktiež máte možnosť pozrieť náhľad pred aplikovaním konkrétneho písma.

PODPORA PRAVOSTRANNÝCH JAZYKOV:
Vertex prichádza s možnosťou prepínania funkcie pre čítanie zprava doľava pre jazyky, ktoré vyžadujú toto nastavenie.

LIGHTBOX & TOOLTIPS:
Lightbox podporuje množstvo multimediálnych formátov ako: images, flash, video, mp3s, html! A iné. Zároveň pri tooltips je možné povoliť alebo zakázať, kde môžu byť obrázky použité.

PEVNÉ POZÍCIE MODULOV:
Teraz môžete povoliť zobrazenie a publikovanie až dvoch modulov, ktoré sa na Vašej stránke zobrazia v rovnakej pozícií buď na ľavej alebo pravej strane obrazovky! Onclick alebo iný spôsob zobrazovania týchto kombinovaných modulov môžete sami zvoliť v administračnej zóne.

VLASTNÉ ROZMERY STRÁNKY:
Vertex pridáva možnosť nastavenia vlastných rozmerov Vašej stránky, či už cez fixný počet pixelov, alebo prispôsobujúcu sa percentuálnu šírku. Môžete nastavit absolútne ľubovoľnú veľkosť a šírku.

MANAŽÉR VEĽKOSTI PÍSMA:
Tento manažér má tri typy nastavenia: zmenšenie veľkosti písma, návrat na pôvodnú veľkosť alebo zväčšenie písma.

KONFIGURÁCIE:
Každá šablóna stavaná na tomto Vertex frameworku samozrejme obsahuje rôznorodé prispôsobenia ako zvýrazňovanie farby, rôzne odtiene pozadia a rôzne iné konfigurácie, špecifické pre každú konštrukciu dizajnu.

FLEXIBILNÉ ŠÍRKY MODULOV V JEDNEJ ROVINE:
Máte možnosť nastavovať percentuálne šírky modulov obsiahnutých v každej jednej rovine alebo ponechať ich šírku automaticky. K dispozícií sú 60/40, 30/30/40, atď.

MOŽNOSŤ SKRYTIA KOMPONENTOV:
Vertex Vám dovoľuje jednoduché skrývanie Joomla komponentov na akejkoľvek časti Vašej stránky bez toho, aby ste boli nútení mať zobrazený zostatkový kód. Jednoducho si vyberáte strany, pre ktoré chcete vybrať toto nastavenie, v administračnej zóne.

VÝSUVNÝ PANEL:
S5 Drop Down Panel je výsuvný panel, ktorý sa objavuje na „strope“ Vašej stránky. Tento panel obsahuje 6 pozícií modulov. Tu môžete publikovať ktorýkoľvek modul, ktorý si prajete zobraziť v tejto pozícii.

POSTUPNÉ NAČÍTAVANIE OBRÁZKOV:
Tento skript pre postupné načítavanie obrázkov je skvelý spôsob ako šetriť bandwidth Vášho hostingu a načítavať Vašu stránku oveľa rýchlejšie. Funguje v princípe tak, že obrázky ktoré nie sú aktuálne viditeľné v priestore stránky, ktorý prezeráte, nie sú načítané alebo sťahované do bandwidth pokiaľ sa nedostanú do priestoru, ktorý prezeráte. Načítané sú až v tomto momente.

ADMIN ZÓNA:
Nastavovanie a konfigurácia Vašej stránky nikdy nebola taká jednoduchá, ako s Vertex administráciou. Teraz dokážete jednoduchšie pridávať a nastavovať požadované širky modulov pomocou posuvníkov. Posuvníky slúžia pre zapínanie alebo vypínanie širokého množstva nastavení a rôzne iné vylepšenia.

AKTUALIZOVATEĽNÁ TECHNOLÓGIA:
Vertex je postavený na stále aktualizovanom Framework-u, takže ak spoločnosť prichádza s novinkami a rozšíreniami, Vaša staršia šablóna bude pripravená pre použitie jednoduchej aktualizácie, ktorá Vám bude k dispozícii.

Naša spoločnosť zaradila šablóny na tomto profesionálnom frameworku do svojej ponuky a už čoskoro Vám ich predstavíme v našom portfóliu. Zaradením spoločnosti Shape5 do nášho portfólia sme rozšírili poskytované dizajny o ďalších viac ako 60! grafických Joomla šablón a prekročili sme tak hranicu 500 dizajnov! Veríme, že aj toto rozširovanie nášho portfólia prispeje ku skvalitňovaniu našich služieb.

Preklad a úprava: Erika Májková