WordPress 4.9 "Tipton"

Zlepšenie hlavných prispôsobení, kontrola chýb kódu a mnoho ďalších informácií. Aj o tom je nová verzia WordPress 4.9.  

WordPress 4.9 verzia nesie názov "Tipton" na počesť jazzového hudobníka a lídra kapely, Billy Tiptona. Táto verzia je už k dispozícii na prevzatie alebo aktualizáciu vo vašom informačnom paneli WordPress. Nové funkcie vám uľahčia pracovný postup a obmedzia chyby pri kódovaní. 

Zlepšené prispôsobenie

Návrh a naplánovanie prispôsobenia dizajnu stránok

Rovnako, ako si môžete navrhnúť a editovať príspevky a naplánovať ich na istý deň a čas, môžete meniť aj dizajn vášho webu. Všetky zmeny je možné naplánovať v návrhu.

Spolupracujte s náhľadmi

Potrebujete získať spätnú väzbu o navrhovaných zmenách dizajnu stránok? WordPress 4.9 vám ponúka odkaz na ukážku, ktorú môžete odoslať kolegom a zákazníkom, aby ste mohli zhromaždiť názory a nové nápady ešte pred naplánovaním zmien.

Návrhové uzamykanie chráni vaše zmeny

Funkcia zámku WordPress 4.9 zabezpečuje návrh konceptu tak, aby nikto iný, kto na stránke vykonáva úpravy, nemohol pozmeniť ani vymazať všetku vašu prácu.

Uloženie zmien

WordPress 4.9 sa vás bude pýtať či chcete alebo nechcete uložiť nové zmeny.


Vylepšenie kódovania


Zvýraznenie syntaxe a kontrola chýb? Áno prosím!

Máte problémy so zobrazením, ale nemôžete celkom zistiť, čo sa stalo v CSS? So zvýraznením syntaxe, kontrolou chýb pre úpravu CSS a vlastným widgetom HTML, zavedeným v programe WordPress 4.8.1, rýchlo určíte chyby kódovania.

Upozornenie: Možné nebezpečenstvo!

Keď priamo upravujete motívy a doplnky, WordPress 4.9 vás ubezpečuje, že ide o nebezpečnú operáciu a pred aktualizáciou vášho súboru vám odporučí, aby ste vykonali testy. 


Aktualizácie widgetov


Stlačiť tlačidlo, pridať médiá

Chcete pridať médium do textového widgetu? Vložte obrázky, video a zvuk priamo do miniaplikácie spolu s textom, pomocou jednoduchého, ale užitočného tlačidla Pridať médiá. 

Budovanie stránok na lepšej úrovni

Keď prepnete motívy, niektoré miniaplikácie občas zvyknú zmeniť svoje miesto. Zlepšenia v programe WordPress 4.9 ponúkajú trvalejšie umiestnenie v prípade, ak sa rozhodnete, že je čas na novú tému.

Nájdite perfektnú tému

Hľadáte novú tému pre vašu stránku? Teraz môžete z aplikácie Customizer vyhľadávať a prezerať viac ako 2600 tém pred nasadením zmien na vašich stránkach. Navyše, môžete zrýchliť vyhľadávanie pomocou filtrov pre predmet, funkcie a rozloženie.

Lepšie pokyny v ponuke

Boli ste zmätení podľa krokov na vytvorenie nového menu? UX je odteraz vyčistené pre hladší proces vytvárania menu. V procese sa vám zobrazí aj nová, aktualizovaná kópia.


Výhody pre vývojárov


Prispôsobenie JS API 

V programe WordPress 4.9 bolo vykonané množstvo vylepšení v aplikácii Customizer JS API , čím sa eliminovalo množstvo slabých bodov.

CodeMirror je k dispozícii pre vaše témy a pluginy

Zavedená je aj nová knižnica, ktorá upravuje kód, CodeMirror, ktorý sa používa v jadre. CodeMirror umožňuje zvýrazňovanie syntaxe, kontrolu chýb a overovanie pri písaní kódu alebo úprave v rámci vašich plug-inov, ako sú napríklad polia CSS alebo JavaScript.

MediaElement.js bol inovovaný na 4.2.6

WordPress 4.9 obsahuje inovovanú verziu MediaElement.js, ktorá odstraňuje závislosť na jQuery, zlepšuje dostupnosť, modernizuje používateľské rozhranie a odstraňuje mnohé chyby.